Özlüce Kombi Bakım Servisi

Kombi ve petek temizliğinizi yaptırmak hem sağlığınız açısından hem de bütçeniz açısından size yarar sağlar.

Temizliği yapılmamış bir kombi ve petekten istediğiniz düzeyde bir verim alamazsınız çünkü zamanla peteklerde kir, çamur, kireç gibi atıklar birikir bu atıklar da istediğiniz düzeyde ısı verimi almanıza engel olacaktır.

Isıdan verim sağlanamaması demek daha fazla doğalgaz yakımı demektir bu da sizin bütçenize zarar verir bu yüzden düzenli olarak kombi bakımını yaptırmak büyük bir önem arz eder.

Bu noktada Özlüce kombi bakım servisi olarak profesyonel ekibimizle sizlere hizmet sunmaktayız.

Kombi ve Petek Bakımları Hangi durumlarda Yapılmalıdır?

  • Peteğinizin üst kısmı sıcak olmasına rağmen alt tarafı soğuksa
  • Faturalarınız daha fazla gelmeye başladıysa
  • Her zaman aynı derecede kombiyi çalıştırmanıza rağmen yeteri kadar ısınamıyorsanız
  • Kombiniz arıza veriyorsa ya da ses çıkartıyorsa
  • Kombinizin filtresi eğer kirlenmiş ise
  • Petekte su sızıntısı görülüyorsa ve bu su paslı ve çamurluysa

Bu durumlardan herhangi birini yaşıyorsanız kombi ve petek temizliğinizi yaptırmanın zamanı gelmiş demektir. Genel bakımlarınızı profesyonel bir ekibe yaptırmanız daha iyi olacaktır.

Kendiniz yapmanız durumunda yeteri kadar verim alamazsınız ve sorunlar tamamen çözülemez ama biz Özlüce kombi bakım servisi olarak tüm sorunlarınızı çözmüş olup hem kombinize hem de sizin bütçenize fayda sağlamış oluyoruz.

Ülkemizde kışın çok soğuk hava şartları altında kalabiliyoruz bu yüzden de bizim amacımız sizi hem soğuktan korumak hem de daha az yakıt harcayarak daha fazla ısınmanızı sağlamak.

Genelde eşyalarımız bozulmadan tamir etmek istemeyiz fakat kombi ve petek temizliği bir tamir işlemi değil bakım işlemidir bu yüzden geciktirmeden rutin bakımlarınızı yaptırmanız gerekiyor çünkü tıkanmalar söz konusu olabiliyor.

Tesisat suyunda bulunan ya da koruyucu olarak kullanılan kimyasallar kireçlenmeye sebebiyet veriyor bu da ancak suyun profesyonel bir ekip tarafından temizlenmesi ile giderilir.

Ayrıca düzenli olarak bakımınızı yaptırdığınız durumda kombinizin kullanım ömrü de uzamış olacaktır. Bunlar gibi birçok neden kombi ve petek bakımınızı yaptırmanız için gerekli sebeplerdir.

Kombi Bakımı Hangi Sıklıkta Yapılmalı?

Mutlak 2 yılda bir yapılması gerekir fakat uzmanlar her yıl yapılmasını öneriyor. Her yıl yapılması tesisatınız daha randımanlı çalışmasına olanak sağlar. Siz de kombi bakımlarınızı yaptırmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

 

 

(0) Yorumlar

Yorum Yap