Osmangazi Kombi Bakım Servisi

Bursa’nın en yoğun nüfusuna sahip olan Osmangazi ilçesinin kombi bakım hizmetlerini, Osmangazi kombi bakım servisi olarak profesyonel ekibimiz ve yüksek performansa sahip ekipmanlarımız ile sağlamaktayız.

Yaz kış demeden eviniz de sizler için sürekli çalışan kombilerinizin sağlığı açısından kombi bakımı asla ihmal edilmemesi gereken önemli bir konudur.

Kombinizin performansını korumak adına ve aynı zaman da oluşacak arızalarınızı önlemek için kombi bakımlarınızı düzenli periyotlar ile yaptırmalısınız, aksi halde bakım ücretlerinizin çok daha üstü rakamlar ile ödemelere maruz kalabilirsiniz.

Kombinizin bakımları düzenli olarak yapıldığında hem ömrünü hem de performansını korumuş olursunuz. Hem kendi sağlığınız hem de kombinizin sağlığı adına kombi bakımlarınızı mutlaka profesyonel ekipler ile çalışarak yaptırmalısınız. Aksi halde çok daha büyük arızalar ile karşılaşabilir tesisatınızın ciddi hasarlar görmesine neden olursunuz.

Kombi Bakımında Neler Yapılır?

  Kombi bakımı uygulamasında yapılması gerekenler şu şekilde sıralayabiliriz; 

 1. Kombinizin bar kontrolleri
 2. Gaz kaçak kontrolleri
 3. Genleşme tankında bulunan azot gazı ölçümleri
 4. Yanma odasının temizliği
 5. Kazan kontrolleri
 6. Filtre kontrol ve temizlikleri

Yukarıda bulunan her madde mutlaka profesyonel bir ekip tarafından düzenli periyotlar ile uygulamalıdır.

Bilinçsizce açılan petekler veyahut parçalara müdahalede bulunmak hem kendinizi hem de çevrenizi tehlike sokar. Genel anlamda bilinçsiz birçok kombi kullanıcısı nasıl olsa çalışıyor diyerek aksattıkları bakım periyotlarının, kombilerinin ömrünü kısalttıklarının farkında değildir.

Osmangazi kombi bakım servisi profesyonel ekibi ile sizler için her zaman en kaliteli bakım hizmetlerini sunmaktadır.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Tesisatınızın ısı dağılımını sağlayan en önemli bölümü olan peteklerinizin zamanla içerisinde kireçlenme ve tortulaşma oluşmaktadır.

Peteklerinizin içerisinde oluşan kireçlenme ısı yalıtımınızı zayıflatır ve içerisinde oluşan tortular kombinizin iç mekanizmasında zamanla yıpranma, tıkanma gibi sonuçlara neden olur.

Bu nedenle tesisatınızın performansını korumak adına her yıl düzenli olarak yaptırılmalıdır.

Osmangazi kombi bakım servisi olarak tesisatınız için en sağlıklı teknik olan bar basınç kontrolü ile bakımlarınız sağlanmaktadır.

İlk Aşamada ;

 • Kombinizin hemen alt bölümünde bulunan bar basınç kontrol noktasından 8 bar basınç uygulanır.
 • Gidere en yakın çıkış bölümüne takviye hortumu montajlanır,
 • Tüm kirli suyunuz takviye edilir.

İkinci aşama olarak;

 • Tesisatınızın iç durulanması sağlanır
 • Son aşama olarak temiz suyunuz basılır
 • Bar ayarları yapılarak kullanımınıza bırakılır.

Kombi Bakımı Hangi Sıklıkta Yapılmalıdır?

Sıkça sorulan sorulardan bir diğeri de kombi bakımlarının hangi sıklıkta yapılacağıdır. Osmangazi kombi bakım servisi olarak bizim önerimiz her yıl düzenli olarak yıllık bakımların yaptırılmasıdır.

Kombinizin hem kontrolleri ve olası arızaları engellemek adına hem de tasarruf elde edilebilmesi için her yıl bakımı önermekteyiz.

Kombi bakım fiyatlarının kat kat fazlası maliyetler ile telafisi sağlanan onarım hizmetlerine ihtiyaç duymak istemiyor iseniz mutlaka bakım periyotlarınıza uyunuz.

Sizlerde hem konforunuz hem de sağlınız zarar görmemesi adına bakım periyotlarınızı sıklaştırmalı ve tesisatınıza doğru yöntemler ile bakım sağlatınız. Sizlerde bakımlarınızı profesyonel ekipler ile sağlamak istiyorsanız bizler ile iletişime geçebilirsiniz.

 

(0) Yorumlar

Yorum Yap