Heykel Kombi Servisi

Kombi petek bakım ve temizliklerinizin düzenli olarak her sene kış öncesinde yapılması size ve sağlığınıza önemli ölçüde fayda sağlayacaktır.

Bakımlarınızı düzenli olarak gerçekleştirdiğiniz taktirde faturalarınızda ve ısınmanızda %20-%30 arasında tasarruf ettiğinizi gözlemleyeceksiniz ve daha büyük olası arızaların önüne geçmiş olacaksınız.

Heykel kombi servisi olarak Bursa’da size profesyonel olarak hizmet vermeye devam etmekteyiz ve yıllık bakımlarınızı yaptırmak için bize ulaşın.

Kombi Bakımı Nasıl Yapılır?

Kombi ve petek bakımında petekler kadar kombinin bakımı da bir o kadar önem taşır bu yüzden hem kombinizin hem de peteklerinizin temizlik ve bakımlarına aynı derecede önem göstermeniz gerekir. Heykel kombi servisi olarak Bursa’da verdiğimiz hizmetler de kombinin bar kontrollerini ,ana kart kontrollerini sağlarız.

Gaz ölçümü ve gaz kontrolleri sağlanır. Yanma odasının temizliği, filtre kontrolleri ve temizliği sağlanır. Kazan kaçakları kontrol edilir ve ayrıca tesisatınızın da kontrolleri sağlanır.

Petek Bakımı Nasıl Yapılır?

Kombinizin ve tesisatınızın sağlıklı bir şekilde çalışabilmesi için peteklerin düzenli bakıma ihtiyacı vardır. Petekler zamanla kullanıldıkça içerisinde su akışına bağlı olarak yosunlaşma, kireçlenme ve oksitlenmeye bağlı olarak peteklerin alt kısımlarında çamurlaşma meydana gelir.

Bu kirlilikler tıkanıklara neden olduğu için su akışı engellenmiş olur. Zamanla bu tıkanıklar peteklerin eşit derecede ısınmasına da engel olur bazen peteklerin alt veya üst kısımları soğuk olur bu durumların yaşanmasının tek nedeni temizlik ve bakımların düzenli olarak yapılmamasıdır. İki çeşit petek bakımı vardır.

Manuel (Elle) Bakım

Bar basınç başlangıç noktasından başlayarak havlupan dediğiniz gidere en yakın bölgeden tesisatınızdaki ve peteklerinizdeki pis suyunuz gidere takviye edilir daha sonra tesisatınızın iç durulaması yapılır en son temiz su basılır ve kullanımınıza açılır. Bu işlemler gerçekleşirken evinizde hiçbir kirlilik olmaz ve 30-40 dakika arasında tüm işlemler tamamlanır

Makineli Bakım

Kombinizin alt kısmına ya da herhangi bir peteğe makine montelenir. 8-12 bar basınçlı su ile peteklerinizin içinde birikmiş tüm pislikler 20-25 dakika arasında gidere takviye edilir ve peteklerinizin tüm pisliği temizleninceye kadar işlem devam eder.

Bu temizlik sayesinde hem tesisatınız hem de peteklerinizin temizliği sağlanmış olunur. Sizler de yıllık bakımlarınız için Heykel kombi servisimizle irtibata geçin.

(0) Yorumlar

Yorum Yap