Çekirge Kombi Bakım Servisi

Gelişen teknoloji ile evimizde elimizi sıcak sudan soğuk suya sokmayan kombilerimiz uzun süre kullanımdan ve içerisinde yoğun şekilde suya maruz kalmasından kaynaklı zamanla kireç oluşumuna ve yıpranma yaşayarak bakıma ihtiyaç duymaktadır.

Çekirge kombi bakım servisi olarak siz değerli müşterilerimizin tesisatını koruyarak bakım ve tamir işlemlerinizi sağlamaktayız. Sizler de tesisatınızın sağlığını korumak adına mutlaka her yıl bakım ve temizliklerinizi sağlatmalısınız.

Genelde bilinen bakım periyotlarının aralıkları 2 yıl olarak bilinse de tasarruf elde etmek adına ve tesisat ömrünü uzatmak için uzmanlar her yıl bakım yapılmasını önermektedir. 

Kombi Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Kombiniz sürekli ısıya ve suya maruz kaldığı için zamanla iç parçalarınız da kireçlenme ve aşınma gerçekleşir. Uzman ekip arkadaşlarımız temizliklerinizi alttaki sıralama ile gerçekleştirmektedirler.

Kombinizin bar kontrolleri sağlanır. Bar seviyesi düzenli değil ise ekiplerimiz ayarlarını tesisatınıza uygun biçim de ayarlarlar.
Ana kart kontrolleriniz sağlanır.

Genleşme tankınızda bulunana azot gazının seviyesi kontrol edilir eğer azalmış ise mutlaka sizlere bilgi verilir. Azot gazı genleşme tankınızda bulunan kauçuğun sağa sola çarpmasını engelleyerek tankınızın delinmesini önler.

Bazı şirketler azot gazı yerine normal basarak işlem gerçekleştirebilmektedirler fakat biz çekirge kombi bakım servisi olarak daha kalın olan azot gazı kullanarak gaz seviyenizi uzun süre korumaktayız.

Yanma odanız sürekli ateşe maruz kaldığı için zamanla içerisinde kurum pislik yapmaktadır, bu nedenle yanma odanızın temizlikleri de sağlanmaktadır.

Kombinizin filtre temizlikleri sağlanır.

Zamanla kombinizin içerisinde biriken pislik ve tozlarda temizlenerek kombi bakımınız tamamlanır.

Petek Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Tesisatınızın en yoğun suya maruz kalan bölgesi olan petekleriniz zamanla kireçlenme ve yosunlaşma nedeni ile tortular sayesinde çamurlaşarak suyun akış rahatlığını kısıtlar.

Bu yüzden ısı yayılımını sağlayan petekler suyun akışını iletemediği için ısınmama veya yüksek fatura maliyetleri gibi sonuçlar ile sizleri karşı karşıya bırakırlar.

Çekirge kombi bakım servisi uzman ekipleri ile peteklerinizi manuel olarak bar basınç başlangıç noktasından başlayarak havlupan dediğimiz gidere en yakın bölgeye kadar basınç ile tüm pis suyunuzu takviye ederler ardından tesisatınızın iç durulanmasını sağlarlar.

Son olarak temiz suyunuz basılır ve bar, hava kontrolleri sağlanarak kullanımınıza bırakılır. Sizler de az yakıt ile yüksek ısı elde etmek istiyor iseniz mutlaka bizlere ulaşınız.

(0) Yorumlar

Yorum Yap